Yageo 9T06031A4121CAHFT
9T06031A4121CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4121CAHFT
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4121CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4121CAHFT
QUANTITY
9T06031A4121CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4121CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4121CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4121CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4121CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4121CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4121CAHFT
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf