Yageo 9T06031A4220FBHFT
9T06031A4220FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4220FBHFT
Brief Description
RES SMD 422 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4220FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4220FBHFT
QUANTITY
9T06031A4220FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4220FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4220FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4220FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4220FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4220FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4220FBHFT
IC REG LDO 1.5V 2A TO220-4 datasheet.pdf
RES SMD 68.1OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 50V Z5U 1825 datasheet.pdf
RES 6.57K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
3G3_X DC REACTOR, 3G3MX2-AB001 datasheet.pdf
CABLE 5COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf