Yageo 9T06031A4642CAHFT
9T06031A4642CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4642CAHFT
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4642CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4642CAHFT
QUANTITY
9T06031A4642CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4642CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4642CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4642CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4642CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4642CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4642CAHFT
IDC CABLE - AKR10B/AE10M/APK10B datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX SGL 16SO datasheet.pdf
IC FPGA 576 I/O 1152FCBGA datasheet.pdf
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO41 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf