Yageo 9T06031A4752FBHFT
9T06031A4752FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4752FBHFT
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4752FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4752FBHFT
QUANTITY
9T06031A4752FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4752FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4752FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4752FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4752FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4752FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4752FBHFT
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
HDR RA SR .100 GP datasheet.pdf
IC MCU MOBL-USB 56VFBGA datasheet.pdf
FUSE 1100A 1250V 3TN/110 AR datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 70MA 13.8 OHM SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.024V 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 200MA 5.05 OHM datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 14-22V 700MA datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.3A SYNC datasheet.pdf