Yageo 9T06031A4871CBHFT
9T06031A4871CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4871CBHFT
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4871CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4871CBHFT
QUANTITY
9T06031A4871CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4871CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4871CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4871CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4871CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4871CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4871CBHFT
TRIMMER 2M OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.27 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 4.5A 13.6 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT datasheet.pdf
D4NH-8BBC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf