Yageo 9T06031A51R1BBHFT
9T06031A51R1BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A51R1BBHFT
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A51R1BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A51R1BBHFT
QUANTITY
9T06031A51R1BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A51R1BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A51R1BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A51R1BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A51R1BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A51R1BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A51R1BBHFT
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 305MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf