Yageo 9T06031A5620DBHFT
9T06031A5620DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5620DBHFT
Brief Description
RES SMD 562 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5620DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5620DBHFT
QUANTITY
9T06031A5620DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5620DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5620DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5620DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5620DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5620DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5620DBHFT
CONN RECEPT 41POS W/PINS CRIMP datasheet.pdf
IC CPLD 36MC 5NS 44PLCC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 440VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 15K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf