Yageo 9T06031A5761CBHFT
9T06031A5761CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5761CBHFT
Brief Description
RES SMD 5.76K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5761CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5761CBHFT
QUANTITY
9T06031A5761CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5761CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5761CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5761CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5761CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5761CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5761CBHFT
FIXED IND 150NH 400MA 670 MOHM datasheet.pdf
DIODE MODULE 3KV 2080A DO200AC datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES MO 1W 221 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
VARISTOR 90V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf