Yageo 9T06031A5901DBHFT
9T06031A5901DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5901DBHFT
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5901DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5901DBHFT
QUANTITY
9T06031A5901DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5901DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5901DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5901DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5901DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5901DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5901DBHFT
BATTERY NICAD PACK 4.8V 1300MAH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MODULE AC CONTROL 800V ECO-PAC1 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 270 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 2A 3-PIN SPT datasheet.pdf
IP CORE VITERBI DECODER SC/SCM datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
7+7 DIL HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
CONN FFC TOP 16POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf