Yageo 9T06031A6191CBHFT
9T06031A6191CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6191CBHFT
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6191CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6191CBHFT
QUANTITY
9T06031A6191CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6191CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6191CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6191CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6191CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6191CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6191CBHFT
IC REG BUCK ADJ 3A 14VSON datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO datasheet.pdf
CAP ALUM 550UF 450V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB datasheet.pdf
RES 203 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf