Yageo 9T06031A6202CAHFT
9T06031A6202CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6202CAHFT
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6202CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6202CAHFT
QUANTITY
9T06031A6202CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6202CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6202CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6202CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6202CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6202CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6202CAHFT
MOSFET N-CH 200V 120A SOT-227B datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ 14SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf