Yageo 9T06031A66R5CAHFT
9T06031A66R5CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A66R5CAHFT
Brief Description
RES SMD 66.5OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A66R5CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A66R5CAHFT
QUANTITY
9T06031A66R5CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A66R5CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A66R5CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A66R5CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A66R5CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A66R5CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A66R5CAHFT
IC PHS/FREQ DISCRIMINATOR 20PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
TERM RING HI TEMP 12-10AWG datasheet.pdf
RES MO 2W 3.9K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 2.34K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
DIODE GPP 1A 200V 150NS MPG06 datasheet.pdf