Yageo 9T06031A7320BBHFT
9T06031A7320BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A7320BBHFT
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A7320BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A7320BBHFT
QUANTITY
9T06031A7320BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A7320BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A7320BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A7320BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A7320BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A7320BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A7320BBHFT
FIXED IND 560UH 220MA 4.67 OHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8DFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR NPOLAR 32POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MIDGET SLIP 5 JT IGN PLI 50CGV datasheet.pdf
MX150 BLD TERM TIN M3 D WIND datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 8CH 0.5A 18SOP datasheet.pdf