Yageo 9T06031A8202BAHFT
9T06031A8202BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8202BAHFT
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8202BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8202BAHFT
QUANTITY
9T06031A8202BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8202BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8202BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8202BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8202BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8202BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8202BAHFT
CONN HEADR BRKWAY .100 35POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED IND 2X3MM QUAD RA GRN DIFF datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V TO92-3 datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 28-SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
DC ADAPTER CABLE 5.5X3.3MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf