Yageo 9T06031A8202CAHFT
9T06031A8202CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8202CAHFT
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8202CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8202CAHFT
QUANTITY
9T06031A8202CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8202CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8202CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8202CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8202CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8202CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8202CAHFT
CAP CER 39PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC16S/AE16M/HKC16S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 1.4 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
UNPAINTED PRESS FRAME datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123-2 datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 6.4MM datasheet.pdf