Yageo 9T06031A8450DAHFT
9T06031A8450DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8450DAHFT
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8450DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8450DAHFT
QUANTITY
9T06031A8450DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8450DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8450DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8450DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8450DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8450DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8450DAHFT
IC REG LDO 2.5V 1.5A 3DDPAK datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR SMT datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 18SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 91 I/O 144EQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 470 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf