Yageo 9T06031A9310DAHFT
9T06031A9310DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A9310DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A9310DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A9310DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A9310DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A9310DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A9310DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A9310DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A9310DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A9310DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A9310DAHFT
RES SMD 113 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 32-QFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.2K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
PLUG HE14 IDC 90 5 P TUBE datasheet.pdf
LINEAR BEARING datasheet.pdf
HDM 8SMPR220F280F G datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf