Yageo 9T08052A1001DAHFT
9T08052A1001DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1001DAHFT
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1001DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1001DAHFT
QUANTITY
9T08052A1001DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1001DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1001DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1001DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1001DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1001DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1001DAHFT
BATTERY ALKALINE 1.5V D datasheet.pdf
RACEWAY 1CHAN SMALL AD LGY8' datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 3A 120V datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 103VC SMC datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SOD123 datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf