Yageo 9T08052A1072FBHFT
9T08052A1072FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1072FBHFT
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1072FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1072FBHFT
QUANTITY
9T08052A1072FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1072FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1072FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1072FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1072FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1072FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1072FBHFT
RELAY SOFTSTART 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
FILTER LINE 15A SNAP-IN TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf