Yageo 9T08052A1100FBHFT
9T08052A1100FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1100FBHFT
Brief Description
RES SMD 110 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1100FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1100FBHFT
QUANTITY
9T08052A1100FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1100FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1100FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1100FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1100FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1100FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1100FBHFT
IDC CABLE - MKR50K/MC50M/MPD50K datasheet.pdf
MOD PWR STD FILTER 4A 2PL QC PNL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 9POS datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 400MHZ 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 590MA 1.42 OHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 48V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf