Yageo 9T08052A1203DAHFT
9T08052A1203DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1203DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 120K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1203DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1203DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1203DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1203DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1203DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1203DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1203DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1203DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1203DAHFT
LED GREEN CLEAR 3.2MM ROUND T/H datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
5M CAKA HIGH FLEX BRAKE CABLE datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN 30 05CKT datasheet.pdf
CAP FILM 100UF 100VDC AXIAL CAN datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/32" CLEAR datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf