Yageo 9T08052A1270DBHFT
9T08052A1270DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1270DBHFT
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1270DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1270DBHFT
QUANTITY
9T08052A1270DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1270DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1270DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1270DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1270DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1270DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1270DBHFT
HAMMER FACE REPLACEMNT POLY 35MM datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SER HERMETIC UL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 9.53M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA 16-SO datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE PIN datasheet.pdf
IC TXRX RS-485/RS-422 16SOIC datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
3300UF 40V 22X40MM 105C 5000H datasheet.pdf