Yageo 9T08052A13R0DAHFT
9T08052A13R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A13R0DAHFT
Brief Description
RES SMD 13 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A13R0DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A13R0DAHFT
QUANTITY
9T08052A13R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A13R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A13R0DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A13R0DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A13R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A13R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A13R0DAHFT
CONN HEADER .100 DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 4.5V 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 672TBGA datasheet.pdf
MARKER CARRIER datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT PNL MNT 8POS SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 114POS GOLD datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
CRYSTAL 100.00 KHZ 7.0PF SMD datasheet.pdf