Taiyo Yuden QMK212B7153MG-T
QMK212B7153MG-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK212B7153MG-T
Brief Description
CAP CER 0.015UF 250V X7R 0805
Datasheet Download
QMK212B7153MG-T.pdf
Availability of QMK212B7153MG-T
QUANTITY
QMK212B7153MG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK212B7153MG-T
Internal Part NumberEIS-QMK212B7153MG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK212B7153MG-T
Related LinksQMK212B, QMK212B7153MG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK212B7153MG-T Details Description
Related parts for QMK212B7153MG-T
IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1.2 UNF 4-20MA datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN COLL 8SO datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER 35G SGL 8CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf