Yageo 9T08052A13R0FBHFT
9T08052A13R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A13R0FBHFT
Brief Description
RES SMD 13 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A13R0FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A13R0FBHFT
QUANTITY
9T08052A13R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A13R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A13R0FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A13R0FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A13R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A13R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A13R0FBHFT
CAP TANT 3.9UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DSUB CON D*M F RG179 RS STD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT TIN datasheet.pdf
MICROFIT VERT PTH HDR DR ASSY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS LOW 20PPM datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 75MA 22 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 5C BRAID 600V datasheet.pdf