Yageo 9T08052A13R7FBHFT
9T08052A13R7FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A13R7FBHFT
Brief Description
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A13R7FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A13R7FBHFT
QUANTITY
9T08052A13R7FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A13R7FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A13R7FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A13R7FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A13R7FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A13R7FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A13R7FBHFT
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL R-R 10-MSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI GAUGE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC DO204AL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 215 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf