Yageo 9T08052A1542DBHFT
9T08052A1542DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1542DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1542DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1542DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1542DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1542DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1542DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1542DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1542DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1542DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1542DBHFT
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 60POS 1.27MM datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
0.25W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf