Yageo 9T08052A1543CBHFT
9T08052A1543CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1543CBHFT
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1543CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1543CBHFT
QUANTITY
9T08052A1543CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1543CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1543CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1543CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1543CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1543CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1543CBHFT
CABLE FLAT FLEX 28POS 1MM 6" datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 0.15A 6EMT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS 8.70MM NAT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL6537/6506 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 115V datasheet.pdf