Yageo 9T08052A1580DAHFT
9T08052A1580DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1580DAHFT
Brief Description
RES SMD 158 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1580DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1580DAHFT
QUANTITY
9T08052A1580DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1580DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1580DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1580DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1580DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1580DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1580DAHFT
IC ADC 12BIT 1MSPS LP SC70-6 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO263AB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 100V 10% BP 1825 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
DIODE GEN REV 400V 300A DO205AB datasheet.pdf
OSC MEMS 133.33MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT PIN datasheet.pdf