Yageo 9T08052A1653FBHFT
9T08052A1653FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1653FBHFT
Brief Description
RES SMD 165K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1653FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1653FBHFT
QUANTITY
9T08052A1653FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1653FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1653FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1653FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1653FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1653FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1653FBHFT
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE LINK 500V GL NH 50A SIZE2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 10A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
AHC HIGH PIN COUNT SO-16 datasheet.pdf
MICRO 25C SKT 18" JACKP datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf