Yageo 9T08052A16R9FBHFT
9T08052A16R9FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A16R9FBHFT
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A16R9FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A16R9FBHFT
QUANTITY
9T08052A16R9FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A16R9FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A16R9FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A16R9FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A16R9FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A16R9FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A16R9FBHFT
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 15W datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC DRIVER BRIDGE 3-PHASE 44-PLCC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 11MM datasheet.pdf
RES 123K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30A 45V DPAK datasheet.pdf