Yageo 9T08052A1781BAHFT
9T08052A1781BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1781BAHFT
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1781BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1781BAHFT
QUANTITY
9T08052A1781BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1781BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1781BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1781BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1781BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1781BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1781BAHFT
FUSE CERAMIC 10A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CABLE CAT6 DBL-SHIELDED RED 2M datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 16SKT SLD CUP datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC1474CMS8 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf