Yageo 9T08052A1963DBHFT
9T08052A1963DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1963DBHFT
Brief Description
RES SMD 196K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1963DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1963DBHFT
QUANTITY
9T08052A1963DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1963DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1963DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1963DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1963DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1963DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1963DBHFT
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
PCB COPPER CLAD POS 12X12"1 SIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE GRAY CMR datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.333GHZ 783BGA datasheet.pdf
ANT PNL 16DBI 2.4GHZ N FEMALE datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
MPPS Miniature Package Power Solutions DUAL 15V NPN LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf