Vishay/Dale CRCW1206430KFKEB
CRCW1206430KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206430KFKEB
Brief Description
RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206430KFKEB.pdf
Availability of CRCW1206430KFKEB
QUANTITY
CRCW1206430KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206430KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206430KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206430KFKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206430KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206430KFKEB Details Description
Related parts for CRCW1206430KFKEB
IC VREF SHUNT 5V SOT23 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1/2W 1913 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 102POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 50W DO5 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
LOCATOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS PIN datasheet.pdf