Yageo 9T08052A2052DAHFT
9T08052A2052DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2052DAHFT
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2052DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2052DAHFT
QUANTITY
9T08052A2052DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2052DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2052DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2052DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2052DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2052DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2052DAHFT
CONVERTER DC/DC 2.5V 63W OUT T/H datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 120MA 840 MOHM datasheet.pdf
RELAY CUR MONITOR 3PH 200-500VAC datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W SMA datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf