Yageo 9T08052A22R6DBHFT
9T08052A22R6DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A22R6DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A22R6DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A22R6DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A22R6DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A22R6DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A22R6DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A22R6DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A22R6DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A22R6DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A22R6DBHFT
Crystal 10.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 20MHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 350V X7T 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NPO 0805 datasheet.pdf