Yageo 9T08052A2321BAHFT
9T08052A2321BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2321BAHFT
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2321BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2321BAHFT
QUANTITY
9T08052A2321BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2321BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2321BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2321BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2321BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2321BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2321BAHFT
TIE CENT WING PUSH MT HS BK 7.0" datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 33 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MLW ILLUM ROCKER CAP datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf