Yageo 9T08052A2321FBHFT
9T08052A2321FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2321FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2321FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2321FBHFT
QUANTITY
9T08052A2321FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2321FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2321FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2321FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2321FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2321FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2321FBHFT
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 2 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 300MA 800 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 56POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf