Yageo 9T08052A28R7CBHFT
9T08052A28R7CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A28R7CBHFT
Brief Description
RES SMD 28.7 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A28R7CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A28R7CBHFT
QUANTITY
9T08052A28R7CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A28R7CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A28R7CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A28R7CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A28R7CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A28R7CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A28R7CBHFT
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC UART QUAD 80LQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 10.16MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS JAM NUT SKT datasheet.pdf