Yageo 9T08052A3091BAHFT
9T08052A3091BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3091BAHFT
Brief Description
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3091BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3091BAHFT
QUANTITY
9T08052A3091BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3091BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3091BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3091BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3091BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3091BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3091BAHFT
FIXED IND 150UH 900MA 340 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT FLASH 416-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 8" 2S FIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FFC VERT 10POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
SR BTS CB 5 ASY P datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf