Yageo 9T08052A3161DAHFT
9T08052A3161DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3161DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.16K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3161DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3161DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A3161DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3161DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3161DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3161DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3161DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3161DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3161DAHFT
HEATSHRINK BLACK 1/2IN X 200FT datasheet.pdf
RES SMD 2.49M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LINE DRIVER XDSL DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.6A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 329BGA datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8"-6" BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf