Yageo 9T08052A31R6CBHFT
9T08052A31R6CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A31R6CBHFT
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A31R6CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A31R6CBHFT
QUANTITY
9T08052A31R6CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A31R6CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A31R6CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A31R6CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A31R6CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A31R6CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A31R6CBHFT
MOSFET N-CH 100V 8A DPAK datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 95-286V datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 50000UF 15V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf