Yageo 9T08052A3241DAHFT
9T08052A3241DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3241DAHFT
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3241DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3241DAHFT
QUANTITY
9T08052A3241DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3241DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3241DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3241DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3241DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3241DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3241DAHFT
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-3 3POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC DAC AUDIO 32BIT 192KHZ 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 198V 12KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 0.033UF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf