Yageo 9T08052A3301CBHFT
9T08052A3301CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3301CBHFT
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3301CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3301CBHFT
QUANTITY
9T08052A3301CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3301CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3301CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3301CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3301CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3301CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3301CBHFT
RES 47 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 1950MHZ 0805 SMD datasheet.pdf
UPS 1500VA 940W 8OUT USB RJ45 datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 340MA 3.65 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
SL-SMT5.08/17/90F 3.2SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS PNL MNT PIN datasheet.pdf