Yageo 9T08052A33R0CBHFT
9T08052A33R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A33R0CBHFT
Brief Description
RES SMD 33 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A33R0CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A33R0CBHFT
QUANTITY
9T08052A33R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A33R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A33R0CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A33R0CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A33R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A33R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A33R0CBHFT
CONN HEADER .100 SINGL R/A 28POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223 datasheet.pdf
IC COMP PUSHPUL 1.6V QUAD14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RECPT 40POS .050" SMT GOLD datasheet.pdf
RES 25K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf