Yageo 9T08052A3400BAHFT
9T08052A3400BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3400BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3400BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3400BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A3400BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3400BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3400BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3400BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3400BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3400BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3400BAHFT
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 4.5A E-LINE datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES 949 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 16 NAT 25X4' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf