Yageo 9T08052A3570CBHFT
9T08052A3570CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3570CBHFT
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3570CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3570CBHFT
QUANTITY
9T08052A3570CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3570CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3570CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3570CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3570CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3570CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3570CBHFT
IC OPAMP GP 25MHZ 14SO datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf