Yageo 9T08052A3570DBHFT
9T08052A3570DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3570DBHFT
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3570DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3570DBHFT
QUANTITY
9T08052A3570DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3570DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3570DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3570DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3570DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3570DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3570DBHFT
CAP FILM 0.62UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1C AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC TXRX LIN 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
FAN 24VDC 80X25MM 3WR datasheet.pdf