Yageo 9T08052A3652BBHFT
9T08052A3652BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3652BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3652BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3652BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A3652BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3652BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3652BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3652BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3652BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3652BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3652BBHFT
FUSE PTC 3.00A 60V RESET RADIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 3POS .100" SINGLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 80POS .050 VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 162VWM 287VC DO201AD datasheet.pdf
RES 7.85K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 18 AWG YLW datasheet.pdf