Yageo 9T08052A3830DBHFT
9T08052A3830DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3830DBHFT
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3830DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3830DBHFT
QUANTITY
9T08052A3830DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3830DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3830DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3830DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3830DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3830DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3830DBHFT
RECT BRIDGE 1-PH 800V 35A GBPC-A datasheet.pdf
CONN HDI RECPT 300POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DP3T ROTARY SWITCH THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
MMT DIE SET (4) FIQD 12-10 AWG datasheet.pdf
LM 5.00/04/90 3.5SN OR BX datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf